Zbog prelaska sa „starih“ MRS-a na nove HSFI-e za određene pozicije u bilanci na 1.1.2008. vršimo ispravke koji imaju za posljedicu povećanje zadržane dobiti. Da li je za to povećanje zadržane dobiti potrebno povećati osnovicu poreza na dobit na rednom broju 25. PD obrasca?
