Na temelju čl. 15. st. 4. Zakona o računovodstvu (Nar. nov.,br. 109/07), ministar financija donio je Pravilnik o strukturi i sadržaju godišnjih financijskih izvještaja (Nar. nov., br. 36/08 i 12/09) u kojemu se propisuje, između ostalog, struktura i sadržaj računa dobiti i gubitka. Račun dobiti i gubitka dan je u prilogu navedenog Pravilnika, a obvezno ga primjenjuju i poduzetnici koji su obvezni primjenjivati MSFI-e, kao i poduzetnici koji su obvezni primjenjivati HSFI-e. U nastavku pojašnjavamo sastavljanje računa dobiti i gubitka za 2009. godinu.
