Proračuni i proračunski korisnici provode od 1. siječnja 2011. godini računovodstvene evidencije prema odredbama novog Pravilnika o proračunskom računovodstvu i Računskom planu (Nar. nov., br. 114/10). Prvi tromjesečni izvještaji za 2011. godinu sastavljat će se prema odredbama novog Pravilnika o financijskom izvještavanju u proračunskom računovodstvu. O navedenom detaljnije u nastavku članka.
