Izlazak iz sustava PDV-a

Obrtnik koncem godine prestaje biti obveznikom PDV-a. Što mora napraviti s izlaznim računima koje nije naplatio do kraja godine, a što mora napraviti s ulaznim računima koje nije platio te po njima nije koristio pretporez? Što je s PDV-om kojeg je iskoristio kao pretporez kod kupnje osnovnih sredstava?